Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Lokalizacja

Wieś Kolanowice leży w obrębie makroregionu Niziny Śląskiej, w obrębie mezoregionu Równiny Opolskiej - Doliny Małej Panwi.

Położona jest w centralnej cześci województwa opolskiego, 12 km na pólnocny - wschód od miasta Opole. Wchodzi w skład powiatu opolskiego i gminy Łubniany.

Graniczy w ramach gminy Łubniany z Luboszycami, Biadaczem, Masowem, Łubnianami oraz z Osowcem, Węgrami i Zawadą należacymi do gminy Turawa.

Przez cała miejscowość przepływa Mała Panew - prawy dopływ Odry - rzeźbiąc dolinę, która nadaje obszarowi charakterystyczny uklad.Ogólnie Kolanowice zajmują obszar 562,2379 ha (4,5% powierzchni calej gminy Łubniany). Ponad połowę powierzchni Kolanowic zajmują użytki rolne, a 1/3 lasy.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.