Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Wszystkich Świętych 2006

Po raz kolejny obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Uroczystość ta jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób zostało świętymi bez rozgłosu - wręcz anonimowo. Pierwszego listopada Kościół oddaje chwałę Wszystkim Świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia. Choć nasza radość zmącona jest smutkiem tęsknoty za tymi, których już nie ma z nami, głęboko wierzymy, że kiedyś spotkamy się z nimi w Domu Ojca. Pierwszego a szczególnie drugiego listopada, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (zwane Zaduszkami) jest również dniem modlitw za tych, którzy jeszcze nie osiągnęli zbawienia, ale czynią oczyszczającą pokutę w czyśćcu. To właśnie im potrzebna jest nasza modlitwa, a szczególnie ofiara Mszy Święta, która wyjednuje im zbawienie.

W naszej parafii tradycyjnie tydzień przez uroczystością Wszystkich Świętych odprawiane są rekolekcje. W tym roku rekolekcje w naszym kościółku prowadzi franciszkanin ojciec Bernard Knieć z Nysy.

Msza Święta w dniu 1 listopada odprawiona zostanie o godz. 9.15. O godz. 13.00 na cmentarzu odbędzie się procesja z modlitwą wspominkową za zmarłych. Zaś w Zaduszki o godz. 16.45. odprawiona zostanie Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.