Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Wszystkich Świętych 2006

Po raz kolejny obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych, Uroczystość ta jest jednym z najbardziej radosnych dni dla chrześcijan. W ciągu roku niemal każdego dnia przypada wspomnienie jednego lub kilku świętych znanych z imienia. Jednak ich liczba jest znacznie większa. Wiele osób zostało świętymi bez rozgłosu - wręcz anonimowo. Pierwszego listopada Kościół oddaje chwałę Wszystkim Świętym, tym oficjalnie uznanym i tym nieznanym z imienia. Choć nasza radość zmącona jest smutkiem tęsknoty za tymi, których już nie ma z nami, głęboko wierzymy, że kiedyś spotkamy się z nimi w Domu Ojca. Pierwszego a szczególnie drugiego listopada, czyli Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (zwane Zaduszkami) jest również dniem modlitw za tych, którzy jeszcze nie osiągnęli zbawienia, ale czynią oczyszczającą pokutę w czyśćcu. To właśnie im potrzebna jest nasza modlitwa, a szczególnie ofiara Mszy Święta, która wyjednuje im zbawienie.

W naszej parafii tradycyjnie tydzień przez uroczystością Wszystkich Świętych odprawiane są rekolekcje. W tym roku rekolekcje w naszym kościółku prowadzi franciszkanin ojciec Bernard Knieć z Nysy.

Msza Święta w dniu 1 listopada odprawiona zostanie o godz. 9.15. O godz. 13.00 na cmentarzu odbędzie się procesja z modlitwą wspominkową za zmarłych. Zaś w Zaduszki o godz. 16.45. odprawiona zostanie Msza Święta za dusze w czyśćcu cierpiące.