Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Uroczysta niedziela 6. grudnia 2020 r.

Ach, co to był za dzień?!

 

W pierwszą niedzielę grudnia tradycyjnie w Kolanowicach odbywa się uroczystość odpustowa ku czci Św. Barbary. Tak też stało się w tym roku.

Jednak z powodu pandemii, w uroczystości odpustowej w naszym Kościele nie mogliśmy się wszyscy tradycyjnie spotkać.

Uroczystą sumę odpustową jednak mogliśmy wszyscy przeżywać w swoich domach, za sprawą transmisji na Kanale YouTube.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom za zorganizowanie tej uroczystości, dzięki Wam w prawie 300 domach uczestniczono w uroczystej Mszy Świętej Odpustowej.

 

A po południu, bo to przecież był 6-ty grudnia, odwiedził nas Św. Mikołaj.

Także z powodu pandemii, dzieci nie mogły spotkać się ze Świętym w Sali. Mikołaj wraz z orszakiem, rozdawał prezenty wszystkim dzieciom, które wyszły na ulice go pozdrowić.

Dziękujemy Sołtysowi i Radzie Sołeckiej oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego miłego spotkania w naszej wsi.

 

Ta niedziela, pokazała nam, że mimo trudnej sytuacji w jakiej przyszło nam w tym roku żyć, dzięki dobrym ludziom jesteśmy wspólnotą, która pielęgnuje tradycje.

 

Na kanale YouTube, od dzisiaj możecie obejrzeć film prezentujący nasz kościół pw. Św. Barbary.

Dziękujemy Panu Andrzejowi Powrosnikowi za nagranie i opublikowanie filmu.


FILM – KOŚCIÓŁ PW. ŚW. BARBARY W KOLANOWICACH

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.