Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Tak ważyły nasze ołmy - Ołma warzy dla zięcia

W czwartek 13 sierpnia 2020 roku w naszej świetlicy DFK Kolanowice zorganizował pierwsze warsztaty kulinarne "TAK WARZYŁY NASZE OŁMY".

 

Warsztaty zorganizowano w ramach projektu współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Opolskiego, promującego ideę Opolskie ze smakiem.

Projekt zakłada trzy spotkania, w czwartek była kuchnia dla zięcia!

Ołmy, córki, zięciowie, synowe, dzieci i wnuki, wspólnie przyrządzili:

  • domowe nudle z rosołem
  • roladę wołową z modrą kapustą i szarymi kluskami
  • pranzunki
  • semelklejzy (kluski kładzione z bułki)
  • pańczkraut

 

Kolejne warsztaty „Ołma warzy z bajtlami” już za dwa tygodnie.

A na ostatnim spotkaniu Ołma zrobi krauze do komory.

Zapraszamy wszystkich chętnych chcących pielęgnować tradycje kulinarne.

 

Dziękujemy wszystkim za udział, szczególnie Paniom i Panom, którzy przygotowali smaczne dania. Pani Justynie Osieckiej-Sułek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego dziękujemy za współpracę, obecność oraz za udostępnienie zdjęć.

 

Projekt „TAK WARZYŁY NASZE OŁMY - warsztaty kulinarne” Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim ze wsi Kolanowice jest jednym z 16 projektów realizowanych w ramach otwartego konkursu ofert na wykonanie przez organizacje i inne uprawnione Podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w roku 2020 zadań publicznych związanych z realizacją zadań Samorządu Województwa Opolskiego w zakresie propagowania idei „Opolskie ze smakiem” poprzez promocję sieci Dziedzictwo Kulinarne Opolskie oraz produktów tradycyjnych, regionalnych i lokalnych.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.