Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Ostatnia niedzielna Msza św Ks. Franciszka Lercha w Parafii

W niedzielę 21 sierpnia 2011 o godz. 1030 , w kościele parafialnym została odprawiona Uroczysta Eucharystia koncelebrowana przez księdza proboszcza Franciszka Lercha wraz z diakonem Artemiuszem Fronia oraz ks. Józefem Pikosem. Była to pożegnalna a zarazem ostatnia niedzielna Msza Święta naszego, obecnego proboszcza.

Podczas kazania Ks. Proboszcz porównał swoją 25 - letnią pracę duszpasterską w naszej parafii do budowania wspólnego domu - nie w sensie materialnym lecz duchowym - ciepłego serdecznego, pełnego miłości, uśmiechu i zadowolenia.

Po Mszy Św. i odśpiewaniu „Te Deum" przedstawiciele poszczególnych miejscowości, Wójt gminy Turawa oraz z-ca Wójta gminy Łubniany złożyli księdzu życzenia i wręczyli upominki. Po życzeniach w kościele odbyła się owacja na stojąco, przy oklaskach wszyscy wierni odśpiewali "Sto lat".

Kolanowice reprezentowały trzy delegacje: dzieci, młodzież i Rada Sołecka, którzy złożyli życzenia i wręczyli oprawione wspólne zdjęcie dzieci i młodzieży z Kolanowic wraz z Księdzem oraz obraz przedstawiający fotografie Kościoła Św. Barbary z zewnątrz i od wewnątrz.

Na zakończenie Ks. Proboszcz nie kryjąc wzruszenia podziękował za życzenia i zaprosił wszystkich chętnych parafian do odwiedzin w Biedrzychowicach.

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.