Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Nasz Kościół na wystawie

Od 6 września w holu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego (Opole, ul. Piastowska 14, Ostrówek) można obejrzeć wystawę pt: "Drewniane kościoły Opolszczyzny" autorstwa znanego opolskiego fotografika Andrzeja Nowaka.

Na wystawie zaprezentowano 14 wybranych zabytków, w tym nasz Kościół Św. Barbary.

Zdjęcia prezentują zarówno same budowle, jak i elementy wnętrz drewnianych kościołów z: Baborowa, Bierdzan, Dobrzenia Wielkiego, Grodziska, Klucza, Kolanowic, Kozłowic, Krzyżowic, Michalic, Ochódz, Olesna, ze skansenu w Opolu oraz z Wachowa i z Zakrzowa Turawskiego.

Autor w ramach swojego projektu sfotografował ponad 60 kościołów, na niecałe siedemdziesiąt, które istnieją w województwie opolskim. Wszystkie fotografie znajdą się w albumie, który ukaże się jeszcze tej jesieni.

Wystawa przygotowana została w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa przez Stowarzyszenie Opolskie Dziołchy, Diecezjalną Fundację Ochrony Życia i Yego-Projekt.

Wystawę można oglądać w Opolu do 7 października br., codziennie w godzinach pracy Urzędu (7.30-15.30).

Więcej o wystawie można przeczytać w:

https://nto.pl/drewniane-koscioly-w-naszym-regionie-sa-coraz-piekniejsze-mozna-je-zobaczyc-na-wystawie-w-opolu/ar/c13-14410167

https://magazynopolski.pl/wystawa-drewniane-koscioly-opolszczyzny/

http://radio.opole.pl/101,292159,edd-drewniane-koscioly-opolszczyzny-na-fotografi

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.