Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Laureaci konkursu EUROZAGRODA

Urszula i Konrad Nikodemowie z Kolanowic laureatami ogólnopolskiego konkursu

W dniu 8 grudnia 2009 roku w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie rozstrzygnięto konkurs EUROZAGRODA dla projektantów i rolników na najlepszy projekt i realizację w budownictwie zagrodowym. Konkurs organizowany jest przez Instytutu Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa w Warszawie. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. I edycja Konkursu trwała przez cały 2009 rok.

 

Do nagród w czterech kategoriach nominowanych było 11 obiektów.

 

Kapituła Konkursu w kategorii BUDYNKI INWENTARSKIE przyznała nagrodę Państwu Urszuli

i Konradowi Nikodem za chlewnię dla 105 loch, która uznana została jako wzorcowe rozwiązanie zespołu budynków chlewni umożliwiające prowadzenie i wzrost hodowli trzody w cyklu zamkniętym.

 

 

Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa jest jednostką badawczo-rozwojową nadzorowaną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem działalności Instytutu jest opracowywanie naukowych podstaw rozwoju mechanizacji i energetyzacji rolnictwa oraz budownictwa rolniczego i infrastruktury obszarów wiejskich. Cel ten Instytut realizuje przez prowadzenie prac badawczych, rozwojowych i wdrożeniowych oraz promowanie ich wyników na terenie kraju i za granicą. Instytut jest rzecznikiem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w zakresie oceny maszyn rolniczych, pełni funkcję branżowego ośrodka informacji naukowo-technicznej oraz ośrodka normalizacji. Instytut posiada szereg uprawnień, certyfikatów, wydaje aprobaty techniczne na wyroby budowlane stosowane w rolnictwie, jak również świadczy usługi w zakresie: realizacji filmów, certyfikacji wyrobów, badań maszyn i urządzeń dla rolnictwa, wydawania rekomendacji technicznych. Ponadto w Instytucie znajduje się ośrodek szkoleniowy zajmujący się od wielu lat organizacją zjazdów, narad, konferencji i sympozjów naukowych.

 

 

(Informacja na podstawie www.ibmer.waw.pl)

 

 

 

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.