Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Jasełka 2005

"II przegląd zespołów kolędniczych i jasełkowych".

Jeszcze w ubiegłym roku sołtys Kolanowic wraz z karnawałowym "niedźwiedziem" zbierał datki na dokończenie remontu wiejskiej świetlicy, która już stoi otworem dla wszystkich mieszkańców. 23 stycznia 2005 roku odbyła się w niej gminna impreza - "II przegląd zespołów kolędniczych i jasełkowych". Wystąpiło siedem grup z terenu gminy oraz jeden z Opola. Konferansjerkę prowadziła "Ślązaczka roku 2004" - Justyna Nikodem. Jury, w którym zasiadł wójt Dieter Wystub, sołtys Robert Buchta, radny Henryk Baron oraz Krystian Czech mieli niełatwe zadanie, ponieważ urok dziecięcych aktorów jest niepowtarzalny i trudno ocenić, którzy z nich są najlepsi.

W kategorii przedszkolaków l miejsce przyznano "Gwiazdeczkom" z Dąbrówki Łubniańskiej pod opieką Bożeny Oliwy. Serca publiczności podbiła 3-letnia Ola Gregorczyk, która nie uznając starszeństwa swoich scenicznych koleżanek, doskakiwała do mikrofonu przy każdej nadarzającej się okazji Drugie miejsce otrzymały przedszkolaki z Brynicy (op. Alicja Kulikowska, Ewa Mudrecka, Katarzyna Krzyścin), a trzecie z Kolanowic (op. Adela Seget, Róża Świerc) i Jełowej (op. Dorota Jakubiak).

W gronie szkół podstawowych zwyciężył zespół z Luboszyc (op. Zofia Wilczek, Małgorzta Maciałek). Drugie miejsca przypadły "Gwiazdeczkom" (op. Wiesława Palt, Jolanta Elias) i zespołowi teatralnemu z kl. VI (op. Jolanta Begińska) obydwa z Łub-nian. W kategorii liceów bezkonkurencyjny okazał się zespół z III LO z Opola (opiekun Małgorzata Chalińska) przedstawiając powrót syna marnotrawnego. Na zakończenie wystąpiła młodzieżowa orkiestra dęta z Gogolina, która zaprezentowała koncert kolęd.

EWA MALIK - Panorama Opolska

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.