Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Informacja na temat zasad kwarantanny dla osób powracających z zagranicy

Powracający z zagranicy - zasady kwarantanny

Informacja na temat zasad kwarantanny dla osób powracających z zagranicy 

Wszystkie osoby powracające do kraju są rejestrowane i w przypadku braku symptomów choroby skierowane na obowiązkową 14-dniową kwarantannę domową.

Uwaga! Osoby z objawami choroby od razu zostaną skierowane do odpowiednich ośrodków zakaźnych.

Kwarantanny nie muszą odbywać osoby z obszarów przygranicznych, które mieszkają w Polsce, ale pracują na co dzień w kraju sąsiednim oraz kierowcy transportu kołowego – np. autobusów, busów, TIR-ów;

Osoby poddane kwarantannie muszą przekazać służbom na granicy dane dotyczące adresu, pod którym będą ją odbywać. Jeżeli nie mają możliwości odbycia kwarantanny w domu, muszą zgłosić to przy wjeździe do kraju.

W czasie kwarantanny w żadnym wypadku nie wolno opuszczać domu. Dotyczy to również spacerów z psem, wyjść do sklepu, czy apteki. Odwiedziny w lokalu, w którym odbywa się kwarantanna są zabronione.  Osoba objęta kwarantanną nie może też odebrać paczki od listonosza, kuriera, czy zamówienia z lokali gastronomicznych.

Niezastosowanie się do zalecenia kwarantanny grozi grzywną!

Jeżeli u osoby będącej w kwarantannie pojawią się objawy zakażenia koronawirusem (kaszel, duszności, temperatura ciała powyżej 38 stopni C, ból mięśni) należy koniecznie zgłosić to do Sanepidu 77 442 85 00. 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.