Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Udany festyn

Latem 2002 roku zorganizowano festyn sportowo- rekreacyjny o którym pisała "Panorama Opolska"

Od 37 lat, czyli od powstania LZS Kolanowice, pan Helmut Nowak jest jego prezesem. Z inicjatywy pana Nowaka oraz Rady Sołeckiej i Mniejszości Niemieckiej z Kolanowic 18 sierpnia 2002 roku zorganizowano na miejscowym boisku festyn sportowo-rekreacyjny.

Organizatorzy przygotowali dla gości turniej pitki ręcznej oldbojów. Uczestniczyły w nim trzy drużyny. Pierwsze miejsce i Puchar Prezesa LZS zdobyta drużyna LZS Kolanowice l. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Ozimka, a na trzecim LZS Kolanowice II. Najlepszym strzelcem został Andrzej Matyszok, zaś najlepszym bramkarzem - Konrad Nikodem, obaj z drużyny zwycięskiej. Najstarszy zawodnik to 63-latek - Józef Cebula.

Przygotowano też konkurencje dla dzieci i młodzieży. Jedną z nich był kolarski tor przeszkód na czas. W kategorii młodzieżowej najlepszy byt Sebastian Golomb, drugi Łukasz Lempik, a trzeci Piotr Golomb. Wśród młodszych zawodników pierwsze miejsce zajął Józef Kotula przed Łukaszem Konieczką (II) i Dawidem Bry-siem (III). Wiele radości sprawił też zawodnikom i kibicom bieg w workach. Odbyt się on w kategoriach dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsze byty: Nikol Bryś (l), Daria Powroźnik (II) i Lucyna Marsolek (III), a wśród chłopców: Łukasz Lempik (l), Dawid Bryś (II) i Dariusz Buchta (III). Uczestnicy konkurencji sportowych otrzymali dyplomy i nagrody.

Gdy zakończyły się zmagania sportowe, Prezes Wojewódzkiego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Opolu, pan Władysław Czaczka wręczył zasłużonym działaczom i zawodnikom odznaczenia, dyplomy i puchary pamiątkowe z okazji 55 rocznicy istnienia ludo­wych zespołów sportowych na Opolszczyźnie.

Prezes LZS Kolanowice - Helmut Nowak -otrzymał dyplom za osobiste zaangażowanie i wieloletnią aktywną działalność na rzecz sportu wiejskiego na Opolszczyźnie. (Należy tu wspomnieć, że Helmut Nowak przez 16 lat byt radnym gminy Łubniany). Pamiątkowe puchary i dyplomy otrzymali też: 1) Jerzy Zientarski, wieloletni trener pitki ręcznej dziewcząt; 2) Alfred Polednia, trener pitki ręcznej mężczyzn; 3) Johann Mathe, obecnie zawodnik z Pforzheim. Złote odznaczenia i dyplomy otrzymali: wójt gminy Łubiany - Dietek Wystub, panowie: Dariusz Sznotala, Konrad Nikodem, Krzysztof Smyk, Jan Słota, Roman Marsolek i Jerzy Kowol - rekordzista Polski w biegu na 10 km.

Uczestnicy festynu mogli też posłuchać wielu lubianych zespołów muzycznych. Wystąpiła Orkiestra Dęta z ŁOK, zespól Wangerne Echo, zespół muzyczny rodziny Golombów z Kolanowic pod kierunkiem Józefa Palta z Węgrów, zespoły Heidi i Dziatki Starki Jagatki, zespół wokalny Gabrieli Dendery. Nad całością programu czuwał Krystian Czech - dyrektor ŁOK, a prowadziła koncert Kasia Leja.

Dekoracje przygotowali: Mariola Sydło-Matyszok i Andrzej Matyszok oraz Robert Buchta. Przybyłymi na występy zespołami opiekowały się Urszula Nikodem, Renata Powroźnik i Mariola Sydło-Matyszok. Wszystkim im, a także panu Waldemarowi Brysiowi należy się uznanie za ich ofiarną pracę.

Sponsorami festynu byli zawodnicy i działacze LZS Kolanowice i DFK z Gogolina.

Pieniądze, które zostały, ulokowano na koncie w BS Łubniany. Pójdą na kolejny festyn w Kolanowicach w 2003 r. Już dziś wiemy, że zagra na nim drużyna piłki ręcznej z Pforzheim. Gościem będzie też Jerzy Kowol.

Organizatorzy dziękują tym, którzy pomogli w przygotowaniu i udanym przebiegu festynu, a gościom za przybycie i wspólną zabawę.

Panorama Opolska - Rozwita Pierzyna

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.