Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

Rodzeństwo z Kolanowic laureatami konkursu

W Węgrach rozstrzygnięto konkurs piosenki.

Od trzech lat konkurs odbywa się pod hasłem "Nas łączy muzyka". Jest przeglądem młodych talentów z całej gminy. W tegorocznym zaprezentowało się piętnastu wykonawców.

- Jest to konkurs piosenki, na który zapraszamy wszystkich, którzy mają coś wspólnego z muzykowaniem i śpiewaniem - mówi Sebastian Klotka, przewodniczący rady. - Impreza zawsze odbywa się w remizie OSP Węgry.

Prowadzona przez Ewę Pietras grupa "Andantino" z Węgier sposobem prezentacji i oprawą instrumentalną była bezkonkurencyjna w kategorii grup wokalnych i chórów.

Drugie miejsce przypadło grupie "Anuncamus Vovis", a trzecie chórowi ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Węgrach.

Wśród duetów najlepiej zaprezentowało się rodzeństwo Iwona i Kamil Konieczny z Kolanowic przed Agatą Polok i Moniką Pollok z Zawady, a Urszula Łukaszun i Ismena Kozłowska z Kotorza Małego zajęły trzecie miejsce.

Najliczniej reprezentowana była grupa solistów.

W tej kategorii najlepiej wypadła Martina Nowak z Kotorza Małego. Druga była jej koleżanka ze wsi Klaudia Palmer, a trzecie miejsce zajął jedyny chłopak - Rafał Krok z Kadłuba Turawskiego.

Nagrodę przyznała także publiczność. Otrzymała ją Sabina Fronia z Węgier.

Andrzej Jagiełła "NTO"

Orginalny tekst znajduje się na stronie NTO.pl

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.