Kolanowice Wieś aktywnych mieszkańców

50 Lecie Kapłaństwa Ks. Franciszka Lercha

W sobotę 19.06.2010 o godz. 10.30 w Katedrze Opolskiej została odprawiona Msza św. z okazji 50 lecia kapłaństwa.

Eucharystię odprawił Ks. Bp Ordynariusz Andrzej Czaja wraz z żyjącymi kapłanami wyświęconymi w 1960 roku. W kazaniu Ks. Biskup podziękował zacnym jubilatom za ich posługę oraz pięćdziesiąt lat zaszczytnej służby na niwie Pańskiej.

Po mszy świętej księża wraz z Ks. Biskupem zgromadzili się przy ołtarzu Matki Boskiej Opolskiej i krypcie zmarłego Ks. Bp. Franciszka Jopa, który przed pięćdziesięciu laty udzielił im święceń kapłańskich, na krótkim nabożeństwie.

Po uroczystościach kościelnych księża zastali zaproszeni do Kurii Biskupiej przez Ks. Bp Ordynariusza.

W niedzielę 20.06.2010 odbyły się uroczystości parafialne. O godz.11.30 Ks. Proboszcz odprawił Mszę św. koncelebrowaną. W koncerlebrze uczestniczyli Ks. Walter Lenart, Ks. Marcin Wilczek, Ks. Józef Pikos, Ks. Walter Rachwalik, Ks. dziekan dek. zagwiździańskiego Jerzy Tomeczek, Ks. Józef Bałabuch, Ks. Jan Burghardt.

Kazanie wygłosił Ks. Walter Lenart, który przed dwudziestu laty odbywał w naszej parafii praktykę diakońską.

Po Mszy św. zaproszeni goście wraz z Ks. Jubilatem udali się do remizy w Węgrach na przyjęcie.

W poniedziałek 22.06.2010 po Mszy św. o godz. 17.00 odbyło się przyjęcie dla wszystkich parafian pod namiotem wokół kościoła.

 

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie  na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, zmień ustawienia  swojej przeglądarki internetowej.